Z ostatniej chwili

Georgia zakazuje syntetycznej marihuany

Walka o kontrolę i delegalizację syntetycznej marihuany przybiera na sile. W kolejnym ciosie wymierzonym w producentów mieszanek ziołowych (poddanych działaniu substancji chemicznych, które naśladują aktywny składnik THC), gubernator Georgii podpisał ustawę, która delegalizuje sprzedaż syntetycznej marihuany.

Gubernator Deal stwierdził, że nastąpił dramatyczny "wzrost przypadków przemocy, uszkodzeń ciała i śmierci..." wynikających z używania tych syntetycznych mieszanek marihuany.

Georgia i inne stany są w grze w kotka i myszkę, ponieważ przepisy są pisane w celu zdelegalizowania konkretnej formuły. Rezultatem takich przepisów jest rekonfiguracja składu chemicznego przez producentów, co sprawia, że syntetyczna marihuana nie podlega przepisom prawa. W 2011 r. DEA przeklasyfikowała kilka syntetycznych substancji złożonych do listy I, co sprawia, że podlegają one ścisłej regulacji.

W całym kraju syntetyczna marihuana, znana pod wieloma nazwami, takimi jak Spice czy K2, jest sprzedawana na stacjach benzynowych i w sklepach ogólnospożywczych jako produkt nienadający się do spożycia przez ludzi, dzięki czemu ominęło ją wiele przepisów.

Młodzi ludzie palą syntetyczną marihuanę wierząc, że jest ona bezpieczna, ponieważ jest legalnie sprzedawana w sklepach. Debata na temat legalizacji naturalnie uprawianej marihuany rozgorzała wraz z rozpowszechnieniem się syntetycznej marihuany. Jednym z poważnych problemów związanych z mieszankami ziołowymi jest brak informacji o tym, co tak naprawdę znajduje się w mieszance, jakie substancje chemiczne zostały rozpylone na mieszance ziołowej oraz jaki jest ich wpływ na ciało i mózg.

Długotrwałe zażywanie marihuany uzależnia, powodując poważne i trudne do opanowania objawy odstawienia. Skutki uboczne syntetycznej marihuany nie są tak jasno udokumentowane, ale izby przyjęć i gorące linie telefoniczne w całym kraju odnotowały w ciągu ostatnich kilku lat drastyczny wzrost liczby osób potrzebujących pomocy po spożyciu syntetycznej marihuany. Detoks iprogramy odwykowe są wtedy potrzebne, aby pomóc osobie nadużywającej nauczyć się żyć bez marihuany, negocjować swoje uczucia i radzić sobie z głodem.

O nas

logo-footer

Grupa terapeutów zajmująca się nałogami. Portal poświęciliśmy niebezpiecznemu zjawisku pracoholizmu, które w XXI wieku zbiera coraz to większe żniwo. Kiedyś to nam ktoś pomógł, teraz z naszej wiedzy korzystają inni.

Często czytane

Kontakt
Charakterystyka pracoholików
Dlaczego wypoczynek w pracy jest tak ważny?

Świeże newsy branżowe

Bath Salts, DEA Ban i uzależnienie
Stereotypowa narkomanka zmieniła się
Whitney Houston: Śmierć otoczona kontrowersjami i nadużywaniem substancji
Wszelkie prawa zastrzeżone dla partnerstwodlapracy.pl