Z ostatniej chwili

Odpoczynek a efektywność w pracy

metody relaksu w pracyOdpowiednia ilość odpoczynku świetnie wpływa zarówno na nasz organizm jak i psychikę, prowadząc do ciągłego rozwoju intelektualnego, osobistego, ale także zawodowego. Bardzo przydatnym narzędziem w relaksowaniu się jest chociażby masaż, który jest w stanie zmniejszyć napięcie mięśniowo-nerwowe oraz psychiczne u danej osoby. Masaż biurowy może skutecznie uspokajać, poprzez niezwykle delikatne i powolne ruchy. Jest on w stanie wyleczyć nasze bolące mięśnie i doprowadzić nas do stanu całkowitego odprężenia. Zrelaksowane staje się zarówno nasze ciało jak i nasza dusza. Masaż jest jedną z ważniejszych metod terapeutycznych, pomaga zwalczyć problemy z zasypianiem i przywraca prawidłową pracę naszego serca – jego rytm, krążenie oraz ciśnienie krwi. Efektywność w pracy jest zależna od wielu czynników, ale kondycja fizyczna i psychiczna pracownika to jeden z najważniejszych elementów, które dają nam gwarancję, iż będzie on mocno zaangażowany w wykonywane obowiązki.

Zrelaksowany i wypoczęty pracownik z pewnością będzie bardziej efektywny. Dodatkowo do pracy motywują nas dwa rodzaje czynników: czynniki zewnętrzne wynikają z tego, iż chcemy być lepsi od innych pracowników, a czynniki wewnętrzne to nasze osobiste potrzeby kierunkujące naszą aktywność. Jeżeli zatem chcemy aby nasi pracownicy byli zmotywowani do intensywnej i przede wszystkim efektywnej pracy musimy zagwarantować im odpowiedni komfort wykonywania przez nich obowiązków. Oczywiście należy odpowiednio przygotować ich miejsca pracy oraz przeszkolić w kwestii ergonomii, jednak nie można zapomnieć także o trosce o ich zdrowie i dawkę relaksu. Oprócz tego, że pracownik powinien zjawić się w pracy wypoczęty, dobrze jeśli firma również będzie w stanie zapewnić mu możliwość chwili relaksu w trakcie wielu godzin jakie tam spędza, a na pewno jego praca stanie się wydajniejsza.

O nas

logo-footer

Grupa terapeutów zajmująca się nałogami. Portal poświęciliśmy niebezpiecznemu zjawisku pracoholizmu, które w XXI wieku zbiera coraz to większe żniwo. Kiedyś to nam ktoś pomógł, teraz z naszej wiedzy korzystają inni.

Często czytane

Kontakt
Charakterystyka pracoholików
Dlaczego wypoczynek w pracy jest tak ważny?

Świeże newsy branżowe

Jak odnaleźć słońce po uzależnieniu
Dzień Wiedzy o Przedawkowaniu: Jak jeden ojciec zmienia świat
Czy czujesz się dotknięty piętnem uzależnienia?
Wszelkie prawa zastrzeżone dla partnerstwodlapracy.pl